Probabb
rating: 0+x
65fdd4416a8e45e52df29d9f7a057309.jpg

Keşif sırasında AYKM-014

Nesne: AYKM-014
Nesne Sınıfı: ALPHA
Muhafaza Prosedürleri: AYKM-014; boyutları yüzünden standart bir tesiste muhafaza edilemez. AYKM-014’ü muhafaza etmek için oluşturulmuş olan Tesis-014, AYKM-014’ün ilk bulunduğu yer olan ███████ çölünün kuzey kısmında yer alan, 1 kilometrekare genişliğindeki bir alandır. Tesis-014, 2 kilometre derinliğinde, kare şeklinde bir çukurdur ve duvarları metal alışımdan oluşmaktadır. Tesis-014’e giriş çıkış, gözlem ve AYKM-014’ü beslemek dışında tamamen yasaktır ve organik yaşam formlarının AYKM-014’e elli metreden daha fazla yaklaşması önlenmelidir. Herhangi bir güvenlik ihlali durumunda, Tesis-014’ün özel olarak eğitilmiş Annihilation ekipleri devreye girmelidir ve tesis, güvenlik görevlileri dışındaki yaşam formlarından acilen arındırılmalıdır. AYKM-014’ün kaçması durumunda, AYKM-014 ile hiçbir şekilde etkileşime geçilmemeli ve varlıktan en az 1 kilometre uzak durulmalıdır. AYKM-014, muhafaza alnındayken kesinlikle kışkırtılmamalıdır ve varlığa zarar verme girişimlerinde bulunulmamalıdır. AYKM-014, asla organik et veya kan kokusu almamalıdır. AYKM-014, her zaman personelin görüş alanında tutulmamalıdır ve asla karanlıkta bırakılmamalıdır. AYKM-014, asla 150.000 kandela seviyesinin üzerinde ışığa maruz bırakılmamalıdır ve herhangi bir agresifleşme durumunda inek eti ile beslenmelidir. AYKM-014’ün üzerinde herhangi bir fiziksel değişim tespit edilirse, acilen X6’ya haber verilmelidir ve AYKM-014, sıkı bir denetim altında gözlenmelidir.

Açıklama: AYKM-014, dev, yılanı andıran vücut yapısına sahip bir sürüngendir. Derisinin rengi beyazdır ve üst derisi şu anda yok edilemez sayılmaktadır. Bu deri tabakanın üzerine mevcut olan hiçbir element veya kesici eşyanın delik açamadığı ortaya çıkmıştır. AYKM-014, etçil bir yaşam formudur ve günde en az beş kilogramdan bir tona kadar et tüketebilecek bir mide kapasitesine sahiptir. Dişlerinin uzunluğu bir metredir ve çenesi on ton kadar basınç uygulayabilme kapasitesine sahiptir. AYKM-014’ün ağzının iç kısmındaki tabakaya zarar vermek de mümkün değildir. AYKM-014’ün boyu bir kilometre uzunluğundadır ve vücudunun kalınlığı üç metredir. AYKM-014’ün zehir bezlerine sahip olduğu, dolayısıyla ısırığının vücuda Batrachotoxin zehrini salgılayabildiği ortaya çıkmıştır. Bu tanıdan sonra, dünyada Batrachotoxin zehrini salgılayabilen tek canlının zehirli ok kurbağası olduğu bilgisinin doğru olmadığı ortaya çıkmıştır fakat bu bilgi, kamudan gizlenmiştir. AYKM-014, uydu keşifleri sırasında şans eseri, ██████ keşif uydusu tarafından bulunmuş ve Kuruma rapor edilmiştir. Kurum, AYKM-014’ün kendilerini takip etmesini sağlayarak AYKM-014’ü, Tesis-14’ün çukuruna düşürmüştür. AYKM-014’ün organik et ve kan kokusuna karşı aşırı tepki verdiği ve bu kokulara maruz kaldığında daha da agresifleştiği görülmüştür. Araştırmalar, AYKM-014’ün inek ve insan etini diğer etlere tercih ettiğini göstermektedir. Araştırmalar, AYKM-014’ün 150.000 kandela seviyesi üzerinde ışığa maruz kaldığında agresiflik ve öfke göstergelerinde bulunduğu yönündedir.
AYKM-014’ün kökenleri bilinmemektedir. Şimdiye kadar sayılamayacak kadar çok kurbanı olduğu tahmin edilmektedir. AYKM-014’ün derisi, aynı zamanda radyo sinyalleri ve ses dalgalarını da önlediğinden, şu anda derisinin altında ne olduğu bilinmemektedir.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License