Aykm Taslak 067
rating: 0+x

BFA-067 ( Enerji Ampulü )
Nesne Sınıfı:Alpha Omega

Muhafaza Prosedürleri:

BFA-067, 60 katmanlı, çelikle güçlendirilmiş titanyumdan yapılmış, 7 metrekarelik ve son seviye ses yalıtımlı bir odada tutulmalıdır. Her bir katmanın kalınlığı 15 santim uzunluğundadır.
Odaya her zaman 1 X2 sınıf personel girmeli, 2 X3’de dışarıda kontrol amaçlı durmalıdır.
Odanın dışında içerideki kişinin 067’yi kapatamaması halinde dışarıdan kapatacak manuel bir mekanizma bulunmalıdır. Bu mekanizma odanın duvarları ile aynı malzemeden yapılmış olmalı, mekanizma ile duvar arasındaki boşluklar asla hava geçirmemelidir.

Açıklama: BFA-067, (VERİ GİZLENDİ) model bir akkor ampuldür. Anahtarından ve duyundan hiçbir şekilde ayrılmaz ve herhangi bir güç kaynağına ihtiyaç duymaz. Bilinen bütün yok etme işlemlerine karşı dayanıklıdır.
BFA-067, ses de dahil olmak üzere evrendeki bütün enerjileri etrafa yayabilir. Herhangi bir ısınma sınırı bulunmaz ve yüz binlerce derece sıcaklıkta bile aylarca durabilir. Enerjiler tamamen rasgele olarak yayılır. BFA-067'nin bu enerjileri nereden sağladığı bilinmiyor.
Yapılan araştırmalar BFA-067’nin çalıştırılması ile birlikte yaydığı enerjilere 5 saniyeden daha uzun süre maruz kalan diğer yapay ışık kaynaklarını da kendi gibi bütün enerjileri yayabilecek ışık kaynaklarına çevirdiğini göstermiştir. Bu ışık kaynaklarına BFA-067-1 adı verilir. BFA-067-1'ler yok edilemez değildirler ancak onları yok etmek oldukça zordur. 067-1'ler, başka ışık kaynaklarını dönüştüremezler.
BFA-067'nin yaydığı enerjilerin ilerleme hızı ışıktan 3 kat, -1'lerin ise 5 kat hızlıdır.

Deney Kayıtları

Deney Kaydı 1
Üzerinde ışık yalıtımlı bir gözlük olan X2 personel odaya giriş yaptı. Düğmeye basma emri verildi. X2 1247, düğmeye bastı. BFA-067’den (VERİ GİZLENDİ) yayıldı. X2-1247, 067'yi kapattı ve dışarı çıktı. Ne gördüğü sorulduğunda, “Bir ışık gördüm. Çok parlaktı. Milyarlarca Güneş parlaklığında.” dedi.
3 hafta sonra X2-1247'de deri ve saç döküntüleri başladı. 1 hafta sonra ise tüm etleri parçalanarak öldü.

Deney Kaydı 2
Bir X2 personel odaya giriş yaptı. Düğmeye basma emri verildi. X2-2900 reddetti. X2'ye, eğer düğmeye basarsa bir günlüğüne diğer X2'lere verilmeyen güzel yemekler verileceği söylendi. X2-2900 reddetti. İnfaz edildi.

Deney Kaydı 3
Bir X2 personel odaya giriş yaptı. Düğmeye basma emri verildi. X2-5640 düğmeye bastı. BFA-067 ‘den (VERI GİZLENDİ) yayıldı. Yayılan enerji
muhafazahanenin duvarlarını aşarak tüm binaya yayıldı. 067’nin anahtarı bilinmeyen bir şekilde kendiliğinden açıldı. Binada bulunan kimse
sağ kurtulamadı ,bina kullanılamaz hale geldi ve 4 kilometrekarelik alan mahvoldu.

Ek Belge 1
AYKM-067 üzerinde bir daha deney yapılmayacaktır ve muhafazahanesine girenler infaz edilecektir

Yakalama Süreci:
Deneme 1
6 X4 sınıfı personel Fransa’da bulunan (VERİ GİZLENDİ) şehrine gitmiştir. 2 haftalık araştırma sonucunda BFA-067’ye ulaşılmıştır. Taşıma işlemleri esnasında sebebi bilinmeyen bir şekilde 067’nin anahtarı kapanmış ve (VERİ GİZLENDİ) yayılmıştır.
Bu olay esnasında bütün X6 personeller ve 312 sivil hayatını kaybetmiştir. Olay yerinde sadece yanıp pul pul olmuş deri parçaları bulunmuştur.
Yakalama girişimi başarısız olmuştur.

Deneme 2
10 X4 sınıfı personel, deneme 1 için gidilen bölgeye gitmiştir. Taşıma işlemlerinin 1. Denemedeki olmaması için anahtar, üzerinde kabloya uygun delik açılmış küçük bir saklama kabına konulmuş ve saklama kabı tamamen mühürlenmiştir.
Yakalama girişimi başarılı olmuştur.

Ek Belge 2
BFA-67’nin anahtarının, 067 aktif olduktan sonra 10 ila 20 saniye sonra kendiliğinden açılacağı tespit edilmiştir.

Ek Belge 3
BFA-067, kurum kararı ile OMEGA sınıfına dahil edilmiştir.

“Bu kahrolası şey koskoca binayı anında yok etti. Daha ne gibi senaryolara neden olacağını bilmiyoruz. Öğrenmek de istemiyoruz.”
Dr. A.F

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License