Alkatraz & Arknos - "Aethinixia Şehri"
rating: 0+x
ingratus-division.png

aether20Hurricaneridgepanorama.png

Fırtına Tepesi - 4 Nisan günleri AETHER-020'nin bulunduğu konum.

Aether:020 Erişim Seviyesi:10/08

Nesne Sınıfı: POSITIVE

nonstandart_Aetherium.png Tutarsız Tehlike Aetherium_bolge-anomali.png Konumsal Anomali

Muhafaza Prosedürleri: AETHER-020'nin doğası dolayı, fiziksel muhafaza şu anda imkansızdır. Her 4 Nisan günü, fırtına tepesi ve etrafına giriş yasağı konulmalıdır, bu alan etrafına sivillerin girmesine izin verilmemelidir. Giriş yapmak isteyen sivillere "Şu anda bir soruşturma üzerinde çalışıyoruz" denmeli, girmek için ısrar eden siviller göz altına alınıp, memetik maddelerin kullanımı ile hafızaları silinmelidir. Alanın etrafında en az üç (3) silahlı, iki (2) sivil ajan nöbet tutmalıdır. Olay günü ise yakınlarda arama çalışmaları başlatılmalıdır, olayı gören herkes göz altında sorgulanmalı ve hafızaları silinmelidir. AETHER-020'yi bulunduran bir fotoğraf veya video örnekleri imha edilmelidir.

AETHER-020'den gelmiş herhangi bir varlık; ilk önce IQ ve diğer bilimsel testlere tabi tutulmalıdır, ardından Site-150 içerisinde standart bir insansı muhafaza hücresinde muhafaza edilmelidir. Röportaj talepleri, X5 Seviye güvenlik izin düzeyine sahip personel tarafından onaylanmalıdır.

Açıklama: AETHER-020; gökyüzünde bulunan, bulutları yapısal destek olarak kullanan, kabaca 1km çapında, bir şehirdir. Şehrin mimari yapısı, kabaca 1850 civarında inşa edilmiş şehirler ile benzerlik taşır. AETHER-020'nin içi, dış kısmından daha geniştir, şehrin 50km'den fazla geniş olduğu rapor edilmiştir. AETHER-020'nin, dünya atmosferi ile birebir aynı olan bir atmosferi vardır. AETHER-020 içerisinde sonsuz olan bir su kaynağı bulunur, su azaldığında kendiliğinden yeniden dolar. AETHER-020 içerisinde birçok fotosentez yapan bitkiler ve organizmalar bulunur, genellikle dünyada bulunan yaşama benzerdir. AETHER-020'nin içerisine her hangi bir varlık girebilir ve şehirde yaşayabilir. AETHER-020'nin vatandaşları, şehrin adının "Aethinixia Şehri" olduğunu belirtmiştir. AETHER-020; her yıl, 4 Nisan günü, Olympic Ulusal Parkında, Fırtına Tepesinde görünür olur. Ardından AETHER-020, 28 saat sonra ortadan kaybolur. AETHER-020 kaybolduktan sonra, farklı yıldız sistemlerinde, oksijen kullanan canlılar bulunduran gezegenlere ışınlandığı rapor edilmiştir ve bu gezegenlerde bulunan bilinçli canlıların şehre girdiği gözlemlenmiştir. AETHER-020 bulutların üstünde olmasına rağmen, şehrin içerisinde, anda bulunduğu gezegenin hava durumları yaşanır. AETHER-020 içerisinde bir gün, 28 saat olarak kabul edilir. AETHER-020 içerisinde yıllar, 361 gündür.

AETHER-020 içerisinde bir çok bilinçli varlık yaşar (AETHER-020 vatandaşları), bu varlıklar genel olarak AETHER-020-2 olarak adlandırılmıştır. AETHER-020-2'lerin birçok farklı familyaları bulunur, bazı familyalar diğer familyalardan daha fazla bulunur. AETHER-020'nin resmi dili Aethinix dilidir. AETHER-020-2 örneklerinin birden fazla dil konuştuğu gözlemlenmiştir ancak İngilizce gibi bazı insan dillerinin AETHER-020-2 örnekleri arasında evrensel olarak bilindiği rapor edilmiştir. AETHER-020-2 örneklerinin çoğu AETHER-020'den asla dışarı çıkmamıştır. AETHER-020 içerisinde bulunan bazı varlıkların vatandaş olmadığı rapor edilmiştir, bu varlıkların AETHER-020'yi gezegenler arası ulaşım aracı olarak kullandığı öğrenilmiştir.

flag-of-Aethinixia.png

Aethinixia Cumhuriyeti tarafından kullanılan bayrak.

AETHER-020 içerisinde hükûmet bulunur, anayasa vardır ve cumhuriyet yönetim biçimi kullanılır. AETHER-020'nin resmi adı Aethinixia Cumhuriyeti'dir. AETHER-020'yi yöneten hükûmet, AETHER-020-3 olarak adlandırılmıştır. AETHER-020 hakkında sorulduğunda AETHER-020-3 memurları, "Burası herkesin ülkesi, herkesin huzurla yaşayabileceği bir ülke ve herkesi mutlu tutmak için yapılması gereken her şeyin yapılması gerekir" yanıtı vermiştir. Vatandaş olmayan varlıklar hakkında sorulduğunda AETHER-020-3 memurları, "Bazen gezegenler arası dolaşım yaparken, tehlikeli şahıslar ülkemize giriş yapar, bu şahıslar çok sinsi davranırlar ve bundan dolayı onları çoğu zaman fark etmeyiz, bildiğimiz kadarıyla onlar izinsiz bir şekilde bu güzel ülkemizi kendi çıkarları için kullanıyor. Onları yakalamak için her şeyi yapıyoruz ve yakaladığımızda onlara en acımasız cezayı veriyoruz" yanıtı vermiştir. AETHER-020'nin kanunu, İsviçre kanunu ile birebir aynıdır.

AETHER-020 içerisinde bir vatandaş olmak için vatandaş olacak olan varlıklardan vergi alınır. Bu vergi vatandaş olacak olan varlığa ait olan herhangi yararlı bir şey ile ödenir. Bu vergi işleminin ardından vatandaş olan varlığa, kimlik, bir süreliğine geçindirecek miktarda para ve erzak verilir. Vatandaş olmadan sadece bir süreliğine duracak varlıklar, AETHER-020-3 memurlarından onay almalıdır ve süre bittiği anda AETHER-020'den çıkış yapmalıdır. [Buraya AETHER-020-4 hakkında şeyler falan]. Yeni vatandaş olmuş AETHER-020-2'ler 24 günlük yeni vatandaşlık uygulaması görürler, bu uygulamada yeni vatandaş olmuş AETHER-020-2'lerden 24 gün boyunca vergi alınmaz ve bazı ayrıcalıklar sağlanır. Bu süreç bittikten sonra çalışması mümkün olan AETHER-020-2'lerin herhangi bir işe girmelerine izin verilir, belirli bir yaş sınırının altında olan AETHER-020-2'ler ise zorunlu olarak okula yazdırılır. Bu çocuklar yaşlarına göre sınıflandırılır, 0-4 yaş çocuklar erken öğretime, 5-8 yaş çocuklar 1. sınıfa, 8-12 yaş çocuklar 2. sınıfa, 12-15 yaş arası çocuklar 3. sınıfa, 15-18 yaş arası çocuklar 4. sınıfa yazdırılır ve 18-21 yaş arası çocuklar 5. sınıfa yazdırılır. 5. sınıftan sonra ise bir genel sınava tabi tutulurlar, bu sınavdan barajı geçen çocuklar yüksek, geçemeyenler ise orta öğretime yazdırılırlar. Orta öğretimden mezun olan bir çocuğun, yani yüksek öğretim çağına gelmiş bir çocuğun ailesi izin verirse okuldan alınabilir bunun haricinde hiç bir çocuk okuldan alınamaz. AETHER-020 içerisinde bir vatandaş, 21 yaşından sonra yetişkin olarak kabul edilir.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License