Aether Taslak 098

Aetherium_logo_2_soru_isareti.png

"Fotoğraf, ███████ Prosedürü Gerekçesiyle kaldırıldı".

Aether:098 Erişim Seviyesi:10/6
Nesne Sınıfı: OBSCURE

Aetherium_memetic_Object_plant.png Bitkisel Anomali


Muhafaza Prosedürleri: AETHER-098'nin odası gerçek bir ormanı andırmalıdır ve her şey doğal gibi gözükmelidir; AETHER-098'nin odasındaki bütün ağaçlar fidan şeklinde ekilmiş, çimler, çiçekler gerçek şekilde büyümeli ve ormandaki hayvanlardan bazıları odasında olmalıdır odaya güneş Işığı yukarıdan nasıl yansıyorsa öyle yansımalı, su yerine doğal yağmur suyu akıtılmalıdır. AETHER-98-NC'nin etki alanı (4 Metre) etrafında ağaçtan kesilme şeyler yada tahtadan yapılma şeyler bulunulmamalıdır her zaman yapay şeylerden yapılma olmalıdır buna bir kalem bile geçerlidir. Kafesinin içinde hiç bir şekilde kamera yada benzeri şeyler bulunmamalıdır, odasına direk girilmeden önce keskin alet yada doğaya zarar verebilecek şeyler dışarıda bırakılmalıdır teknolojik aletlerde bu kural için geçerlidir. Bir bilimsel test için bile olsa Hücresindeki doğaya zarar verilmemelidir ağaçlara hiç bir zarar gelmemelidir.
Açıklama: AETHER-098 uzaktan insansı uzuvları olan fakat ağaçlardan yapılma, biraz daha uzun eli ve parmakları olan 2.5 Metre boyunda bir ağaçtan yapılma insan figürüne benzer. Canlının ağaç türü etrafındaki ağaçların türüne göre değişir ve yapılanır fakat genellikle karma yani birden fazla ağacın görüntüsüne bürünerek görüntülenir. Canlı ağaçları koruyan ve ona zarar veren her şeyi öldürüp engellemek isteyen bir canlı, doğaya zarar verilirse yada yapay ağaçlar gibi şeylerle tutulmaya çalışırsa sinirlenir ve saldırmaya başlar, saldırdığı insanların cesetleri bilinmeyen bir sebepten ötürü ufak ve şuana kadar hiç bilinmeyen HELION ağaç türü olarak adlandırılan ağaç türünden bir ağaca dönüşür, bu kişiler kurtarılamaz. Canlı doğadaki ağaç ve benzeri bitki gibi yeşilliklerin hızlı büyümesine sebebiyet verir. Hayvanları sever ve onlara yardım eder eğer onların sevdiği bir yiyecek yakınlarda varsa onu alır ve canlıya verir. Doğaya ve kendisine iyi davranan kişilere iyi davranır bazen onlara çiçek gibi hediyeler verir fakat doğaya kötü davranan kişiler ve buna sebebiyet verenleri öldürene kadar durmaz. Canlı eğer kendine zarar geleceğini anlarsa bir ağaç taklidi yapar ve anlaşılması imkansız derecede zordur.

Ek Belge-098-I:
Helion ağaç türü, dünyamızda bulunamayan sadece AETHER-098 tarafından oluşturulabilen bir ağaç türüdür. Bu ağaç türü oldukça sert olmakla beraber değişik bir yapıya sahiptir, ağaçta normalde bir ağaçta bulunulması zor olan yada bulunamayan uzuvlar, dallar, kökler, ve renkler gibi etkenler gözlenmiştir. Bu ağaçların yapısı ağacın duygusuna göre gelişmekte ve şekillendirmektedir. Helion ağaç türünden bir ağaca dönüşen kişilerin hala yaşadığına fakat ağaç şeklinde yada renankasyon geçirerek ağacın kendisi olduğu düşünülmektedir. Duyguların ve onların sebebiyet verdiği gelişimler ve değişimler; Korku hissi 2 ayrı dalın bir birine gittikçe yaklaşması fakat bir dalın sürekli diğer tarafa gitmesine sebebiyet verir, mutluluk ve normal hissetmeleri ağacın normal bir şekilde gelişmesine sebebiyet verir fakat çok az gözlemlenir, sinir ve panik hissi ise ağacın dallarının rastgele bir şekilde büyüyüp hiç bir alakasının olmaması durumuna sebebiyet verir. Genel olarak duyguların yaptığı değişimler bunlardır bunların yanı sıra üzüntü ağacın dallarının aşağı eğimli olmasına sebebiyet verir. Bu ağaçlardan yapılan tahtalar demirden bile daha serttir fakat tahta haline getirmek oldukça uzun ve yorucu bir işlemdir.

Ek Belge-098-II
Değişik tür ağaçların bulunduğu ve sürekli değişik uğultuların yükseldiği bir orman keşfedilmişti, buraya giren kişilerin geri çıkmadığı ve ağaç sayısının artığını duyan vakıf oraya ekipler gönderdi amaçları; 2-3 Kişinin bu ağaçları ortadan yok edip insanların telaşını yok etmekti, insanların buradaki katliamların sebebini sahte bir yabani hayvanmış gibi göstermekti. Kesim işlemleri ve hasar işlemleri oldukça uzun sürmüştü.. normalde en fazla 2 saat yada 3 saat olacağı tahmin edilmesine rağmen ne kesen kişilerden bir ses yada soluk vardı. Daha fazla destek ekibi olay yerine geldiğinde cesetlerin yok olduğunu ve ağaç sayısının artığını anlayınca buradaki tek garipliğin ağaçlar olmadığını anladılar ve özel mtf takımları gönderilip AETHER-98 aranmaya başlandı… Ağaçlardan birine zarar veren bir ekibe saldırılırken fotoğrafı çekildi ve tahminleri üzerine ağaçları kesmeyi bırakıp doğaya bir şey yapmayı bırakıp onu kafese koyup götürmeye çalıştılar.. Kafese girmeyi reddeden ve kafesten kaçtı bunun üzerine bir sürü deneme yapıldı ve 10 ekip üyesi farklı kafes çeşitleriyle tutmayı denerken öldü en sonunda doğal bir kafes yapılıp onu yeni yuvasına taşıdılar ve ağaçların rengini normal ağaçların rengine boyadılar ardından gerçeksi olması için üstlerinde oynamalar yaptılar bu oynamalardan bazıları; dalların duruşunu değiştirmek, başka ağaçlardan yapraklar ve benzeri şeyler eklemekti. Bir süre sonra o orman komple kapatıldı.]]

Ek Belge-098-III
Helion ağaç türünün tek yaşayan örneğinin AETHER-098 olmadığı düşünülüyor, AETHER-098'in bir ırktan olduğu ve bu ırktan daha fazla yaratık olup benzer şeyler yapıldığı Düşünülüyor, EK Belge 2 bu ağaçların görüldüğü tek yer değil AETHER-098 Amerikanın [GİZLENDİ] bölgesinde bulunsada oldukça uzak olan Yeni Zellenda'da bu ağaç türünün aynısı gözlemlenmiştir. Helion ağaç türü asitlere bile dayana bilir ve yangın gibi afetlere dayanıklıdır, kökleri bir ağacın kökünden oldukça uzundur ve toprağı 3 kat daha fazla sıkı tutarlar. AETHER-098 Her zaman helion ağaç türünde olduğunu fakat sadece rengi değiştiği düşünülmektedir.

Helion ağaç türünden bir ağacın öldüğünde kuru kafalarının çıktığı düşünülmektedir, bulunan kuru kafalar en az Helion ağaç türü kadar sert, ilk Helion ağaç türü canlısı olduğu yada ağaçların tohumlarından dünyaya geldiği düşünülüyor. Yok edilen ilk ağaçtan yok olduktan sonra bu kuru kafa gözlemlendi. Bakıldığında oldukça sertti fakat insanların kuru kafasına oldukça benzeyip öyle bir yapısı vardı tek farkı sertliğiydi.

Ek Belge-098-IV
Test kayıdı; XX1, Test Konusu; Zeka testi, Amaç:AETHER-098'in IQ seviyesini ölçmek veya bilinçli bir canlı olup olmadığını anlamak, Uygulama;Hologramlar kullanılarak Ağaçlar vesaireye zarar geliyormuş gibi göstermek ve sahte sesleri anlıyıp anlıyamadığını ölçmek.Sonuçlar: AETHER-098, odasına gönderilen sahte ayak sesleri ve izleri gibi gerçek olmayan yapay seslerin gerçek olmadığını anladı fakat sesler kesildikten sonra etrafı kontrol etti odasına gönderilen gerçeksi hologramların gerçek olmadığını anladı fakat görüntüyü kesmeye çalıştı bunun üzerinde kafese tekrardan hologram görüntüleri gönderildi fakat bu sefer bir nesneyi kaplıyorlardı ve bu nesne insansı bir mankendi bilerek insan ısısına getirildi mankenin sıcaklığı, bu sefer AETHER-098 Bunun hologram olduğunu anlamadı ve mankanleri öldürmeye çalıştı. Test sonu raporu: AETHER-098'in gözlerinin normal insan gibi değil Isıya duyarlı olarak gördüğü sonucuna varıldı. Ayrıca AETHER-098'in bu güne kadar kaydedilmiş yada idda edilmiş bir ses kaydı dosyası yoktur büyük ihtimal konuşmayı bilmediği yada farklı bir yol ile kendi ırkından kişilerle iletişime geçtiği düşünülüyor.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License