Aether-5247 "Şeytan Tugayı"

SCP-5247.jpg

Aether-5247.

Aether:5247 Erişim Seviyesi:X6
Nesne Sınıfı: PROSTATIS / OMEGA

Muhafaza Prosedürleri: Aether-5247 duvarları 5 Metre kalınlığında olan ve duvarların malzemesinde [ÇIKARILMIŞ] alaşımı kullanılmış bir odada tutulmalıdır. Toplam 17 metreküpten oluşan bu odadan kaçış halinde 4 acil durum kapısı kilitlenecektir. Bu kapılar titanyum alaşımından yapılma 3 metre kalınlığında arka arkaya 4 aşamadan oluşan kapılardır. Her aşama 2 metreden oluşmaktadır ve kaçış sırasında sondan başlayarak ilk kapakçığa kadar kapanır ve kilitlenir. İlk bölme aşınmaz maddeden yapılmıştır. Tavandaki küçük boşluklardan içeriye sülfürik asit dökülür.Ardından içerideki hava vakum ile çekilir ve havasız bir alan yaratana kadar bu işlem devam eder. Bu düzenekten de Aether-5247 kaçarsa Site'deki bütün Silahlı Birimler olay yerine gelmelidir. Aether-5247'nin zayıf noktası bulunana kadar muhafaza prosedürü sabit kalacaktır. Araştırma görevlilerinin tüm fikirleri dikkate alınacaktır. Aether-5247 ile ilgili araştırmaların yapıldığı odaya sadece Seviye X6 izni ile girilebilir. Kaçtıktan Sonra Kod "Overlord" Adlı Protokol Başlar. Geri muhafaza edildiğinde İse Kod "Nova" uygulanır. Overlord ile arasında pek fark yoktur.

Kod Overlord: Sektörler Arası geçiş Kilitlenir ve personeller sığınağa taşınır / tahliye edilir. Seviye X6 personeller gerekirse onu durdurmak için Nükleer Savaş başlıklarını Etkinleştirebilir.

Kod Nova: Anomali, tekrar muhafaza edilmiştir. Personeller günlük rutinlerine dönebilir.

Kod Hydra: Anomalinin muhafaza işlemleri başarısız. X6 seviye personellerin nükleer savaş başlıklarını etkinleştirip Personeller eşliğinde savaş sığınaklarına gitmelidir.

Açıklama: Aether-5247, Almanya'nın Berlin bölgesinde bulunmuştur. Deniz seviyesinin 150 metre altında mezara benzeyen bir çeşit metal altın/bayraklı süslemeli bir tabutun içinde bulunmuştur. Aether-5247'ye büyük olan bu kutunun içinde Aether-5247 ve onun altında altın işlemeli luger tabanca ve üzerindeki üniformada kan izleri görülmüştür.Ceset aceleyle fırlatılmış gibi yüz üstü durmaktadır. Aether-5247 bir madenci tarafından polis departmanına ihbar edildiğinde bulunmuştur.Bu tabut binlerce yıldır yerin altında olmasına rağmen paslanmamış ve herhangi bir zararada uğramamıştır. Tabutta şu anki imkanlar ile açılamayacak düzeyde bir kilit bulunmaktadır.Vakıf personelleri açmaya çalışınca tabutun üzerindeki toz bilinmedik bir biçimde kalkmış ve kazınmış bir yazı gözükmüştür. "Saf Kötülüğü Serbest Bırakmak Üzeresin.." yazısından sonra personeller üzerinde deney yapmaya karar vermiştir. Aether-5247'yi , Fakat hiçbiri işe yaramamıştır. Bulunduğu tabutta da muhafaza edilememiştir. Akşam saat 23:00'da tabuttan fısıldama sesleri gelmeye başlayınca görevli personel odayı terk etmiştir ve olayı bildirmiştir bunun üzerine odaya giriş yapan gardiyanlar ve üst düzey ajanlar tabutun yerli yerinde durduğunu ve herhangi bir anormallik olmadığını görmüştür. Personel tekrar görev yerine geçince bir takım halisünasyonlar görmeye başlamıştır kişinin kafası bilinmedik yaratıklar görüyor ve akli dengesini kaybediyordur. Personel en sonunda tabancasını çıkartıp kendi canına son vermiştir ve bu ana kadar o tabuttan nasıl çıktığı bilinmemektedir. Anomali nerdeyse Site-017'yi yok ederken durduruldu. ancak çok hasar verdi ve birkaç Aether / anomalinin ölmesine sebep oldu.

Aether-5247, insansı bir varlıktır. Aether-5247 1.89 metre boyundadır ve yaklaşık 67 kilo ağırlığındadır. 5247, çok hızlı hareket eder. Aether-5247 normal insanlar gibi davranıyor canlıları fark edebiliyor, tehdileri hemen algılayabiliyor, Bilinçli bir varlık olduğu düşünülüyor.Çoğu doktor anomaliyi yok etme taraftarı ancak diğerleri ise ondan yararlanıp bilgi alabileceklerini düşünüyor.Aether-5247'nin hareketleri sizinkine göre değişiyor hareketleri önceden anlayabiliyor.. Silahlı Birimler Aether-5247 üzerinde hiçbir etki sağlayamamaktadır. Roketatarlar, zehirli gazlar,kurşunlar ve daha fazlası Aether-5247'ye doğru giden çoğu zarar verici madde karanlık bir portaldan geçip geri püskürtülmektedir. Bütün canlılar için tehlike arz etmektedir. Normal bir insan gibi konuşabilir,hobileri vardır. Nasıl hareket ettiği ve gelecek saldırıları fark edip düşmana püskürttüğü bilinmiyor.

Ses Kayıtları Silinmiştir.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License